Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/effectbiuro/ftp/reemigranci/wp-content/plugins/gotmls/safe-load/wp-login.php) is not within the allowed path(s): (/home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl:/tmp:/var/tmp:/home/tgfx/.tmp:/home/tgfx/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl/public_html/wp-config.php on line 1
Walne Zgromadzenie ‘Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół’ za nami! – Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół w Bolesławcu

Walne Zgromadzenie ‘Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół’ za nami!

We wtorek, 26 kwietnia 2016 roku odbyło się Walne Zgromadzenie naszego Stowarzyszenia, na którym podsumowaliśmy rok 2015 i wybraliśmy nowe władze. Stowarzyszeniem  kolejną kadencję  kierować będzie Pani Halina Waniak.

Skład nowego Zarządu Stowarzyszenia wygląda tak:

Prezes – Halina Waniak

Wiceprezes – Tekla Muszyńska

Sekretarz – Urszula Bałut

skarbnik – Karol Herbut

członek zarządu – Bolesław Lisiewicz

Komisja Rewizyjna:Przewodniczący – Stanisław Gałka 

członkowie – Leokadia Klecha i Jerzy Zawada.

Podczas Walnego Zgromadzenia sprawozdanie merytoryczne z naszej działalności w ostatnich latach przedstawiła Halina Waniak. Natomiast finansowe przedstawił dość obszernie Stanisław Galka, a wygląda ono tak:

 • Przychody z działalności statutowej wyniosły – 137 486,96, w tym
 • składki członkowskie – 7 100,00
 • odsetki bankowe – 170,04
 • wynik finansowy – 3972,04.

pozostałe koszty to:

 • wycieczki do Bośni i Hercegowiny w czerwcu-lipcu 2015 – 74280,39
 • wycieczka do Bośni porządkowanie cmentarzy – 40 760,61
 • wyjazd do Valpova na obchody 125-rocznicy przyjazdu Polaków do Slavoni i Bośni – 10 818,31

koszty ogólne działań statutowych Stowarzyszenia – 3 746,94

 • realizacja projektu ‘Ocalić od zapomnienia’ – 3 908,67
 • opłaty skarbowe – 17,00
 • prowizje bankowe – 541,00
 • oplata za stronę internetową – 319,00
 • szycie stroi – 233,00
 • biuro rachunkowe – 369,00
 • delegacje p. Waniak – 388,00

Stowarzyszenie na dzień dzisiejszy liczy 144 osoby. Działamy społecznie, nie zarabiamy na działalności, a wszystkie składki członkowskie przeznaczamy na realizację zadań statutowych.

W najbliższych tygodniach będziemy zajmować się realizacją projektów, na które pozyskaliśmy w tym roku dofinansowanie, a będą to:

 1. projekt złożony w konkursie „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.” – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni – umacnianie tożsamości kulturowej Polonii w Bośni i Hercegowinie – został pozytywnie rozpatrzony przez Prezydium Senatu. W projekcie występujemy jako partner Gminy Miejskiej Bolesławiec.
 2. ‘Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni’ – cykl otwartych spotkań, tematycznie związanych z przypadającą w 2016 roku okrągłą rocznicą, na które otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Gminy Miejskiej Bolesławiec, w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury.
 3. Festiwal Kultury Bałkańskiej – 16.edycja /osada reemigrantów/, na które otrzymaliśmy wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Otrzymaliśmy również,  i przyjęliśmy –  zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego  na II Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, które odbędą się w dniach od 5 do 8 maja 2016 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy.

.

Skip to content