‘Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni’

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu – ‘Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni’ współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec. Gościem czerwcowego spotkania będzie Tomasz Jacek Lis doktorant historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tomasz Jacek Lis od lat zajmuje się tematyką Polonii w Bośni i Hercegowinie. Jest doświadczonym badaczem historii tego regionu. Współpracuje ze środowiskiem naukowym w Bośni i Hercegowinie. Jest autorem monografii naukowej i szeregu artykułów umieszczonych na liście Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i European Reference Index for the Humanities. Był kierownikiem projektu digitalizacji poloników finansowanego przez Ambasadę RP w Sarajewie w 2015 r. Obecnie na zlecenie Gminy Miejskiej Bolesławiec pracuje nad publikacją pt. ‘Z Bośni do Polski – edycja źródłowa dokumentów dotyczących reemigracji Polaków z Bośni i Hercegowiny po II wojnie światowej’ współfinansowaną ze środków Kancelarii Senatu w ramach projektu – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni – umacnianie tożsamości kulturowej Polonii w Bośni  Hercegowinie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 czerwca o godz. 16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’ BOK-MCC.  Wstęp wolny.

ocalicUM3baner
Skip to content