Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/effectbiuro/ftp/reemigranci/wp-content/plugins/gotmls/safe-load/wp-login.php) is not within the allowed path(s): (/home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl:/tmp:/var/tmp:/home/tgfx/.tmp:/home/tgfx/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl/public_html/wp-config.php on line 1
Nasze Stowarzyszenie Partnerem ważnego projektu! – Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół w Bolesławcu

Nasze Stowarzyszenie Partnerem ważnego projektu!

W Bolesławcu i partnerskim mieście Prnjavor trwa realizacja projektu – „70 lat od powrotu Polaków z Bośni – umacnianie tożsamości kulturowej Polonii w Bośni i Hercegowinie„.

W ramach zadań powstała książka autorstwa Tomasza Jacka Lisa – „Z Bośni do Polski”  będąca edycją źródłową dokumentów dotyczących reemigracji Polaków z Bośni i Hercegowiny po II wojnie światowej. Przetłumaczona  na język serbski zawiera dodatkowo rozdział obejmujący okres austro-węgierski, międzywojnie jak i II Wojnę Światową. Obie będą promowane podczas zorganizowanej w najbliższy piątek w Prnjavorze /Bośnia i Herecegowina/, konferencji pt. „Polacy na bośniackiej ziemi – 70 lat po wyjeździe”. Prelegentami na konferencji będą: autor książki, doktorant historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Tomasz Jacek Lis, Jan Bujak – autor serii książek ‘Galicjanie i Serbowie’ i Miloš Miškowić – profesor nauk geograficznych i kartografii oraz dziekan wydziału matematyczno-przyrodniczego uniwersytetu w Sarajewie. Podczas konferencji odbędzie się również krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca ‘Bolesławiec’, a także koncert miejskiej Orkiestry ‘Bolesławiec’ i Chóru Stowarzyszenia. Dzień później, nasze zespoły wystąpią na Festiwalu ‘Mała Europa’.

banerkonferncja

Projekt „70 lat od powrotu Polaków z Bośni – umacnianie tożsamości kulturowej Polonii w Bośni i Hercegowinie” współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Beneficjentem projektu jest Gmina Miejska Bolesławiec, a partnerami Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki i Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół.

wwwban

.

Skip to content