Jedziemy do Bośni

W ostatni weekend lipca w Bośni, odbywa się Festiwal Mniejszości Narodowych Gminy Prnjvavor „Mała Europa”. To już 10. edycja tej barwnej, wielokulturowej imprezy, której współorganizatorem jest m.in. Polonia zamieszkująca Bośnię i Hercegowinę. Po raz kolejny zaproszenie od władz Prnjavora otrzymało nasze Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół. Jedziemy do Bośni pielęgnować współpracę kulturalną i promować Dolny Śląsk. Na festiwalowej scenie polską kulturę zaprezentujemy razem z  Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”. Podczas pobytu w Bośni odwiedzimy również stolicę Bośni. Do Sarajewa zaprosił nas Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR  ppłk Paweł Jędryczka. W ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, „Mały Bolesławiec” zatańczy dla polskich żołnierzy stacjonujących w bazie Butmir.

Od początku swojego powstania, nasze Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy we współpracy międzynarodowej. Współpracując z polonijnymi stowarzyszeniami, dbamy o utrwalanie rzetelnego wizerunku Polski i rozwijanie wszechstronnej współpracy z Polonią zamieszkującą obecnie tereny Bośni i Hercegowiny.

Prezentując polską kulturę dbamy o utrzymanie kontaktu z Ojczyzną zarówno Polakom żyjącym w Bośni od dziesięcioleci, jak i tym, którzy pełnią tam odpowiedzialną służbę. Wyjazd organizowany jest w ramach zadania – „Kulturalno – edukacyjne spotkanie z Polonią w Bośni i Hercegowinie wraz występem Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” na X Festiwalu „Mała Europa” w Prnjavorze” – współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego!

Skip to content