Rozpoczynamy realizację najważniejszego w tym roku projektu!

4 czerwca 2017 roku, wyjazdem do Bośni rozpoczęliśmy realizację projektu: Ocalić od zapomnienia – inwentaryzacja, zabezpieczenie i uporządkowanie miejsc pamięci, polskich cmentarzy na bośniackich ziemiach’ współfinansowanego ze środków Kancelarii Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku.     .  

  . Podczas pięciodniowego pobytu odwiedzimy i rozpoczniemy porządkowanie cmentarzy w Starej Dubravie, Nowym Martyńcu, Čukali i Prosjeku. Jednocześnie pracować będziemy nad materiałem do planowanej publikacji, która powstaje pod okiem Jana Bujaka. Całość prac dokumentuje jadąca z nami ekipa filmowców z REDfilmproduction.   .  

.

Partnerem Stowarzyszenia jest Gmina Miejska Bolesławiec. Projekt realizujemy pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana.   Finansowo (zakup sprzętu technicznego potrzebnego do prac przy porządkowaniu) nasze działania wsparli: Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka. Wszystkim pięknie dziękujemy

Skip to content