Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/effectbiuro/ftp/reemigranci/wp-content/plugins/gotmls/safe-load/wp-login.php) is not within the allowed path(s): (/home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl:/tmp:/var/tmp:/home/tgfx/.tmp:/home/tgfx/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl/public_html/wp-config.php on line 1
Kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni – Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół w Bolesławcu

Kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni

Rozpoczynamy realizację kolejnego projektu!  Tym razem zapraszamy na cykl otwartych spotkań ukazujących kulturowe i kulinarne bogactwo tradycji przodków, na których prezentowana będzie tradycyjna muzyka, kuchnia i obyczaje. Spotkania odbywać się będą w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Pierwsze, odbędzie się 28 marca, o godz.16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’. Będzie to wieczór z muzyką bałkańską. W programie: koncert Kapeli Herbutów, występ Chóru, degustacja pity i dobrej kawy… czarnej jak noc, gorącej jak piekło i słodkiej jak miłość..!

‘Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni’ to kontynuacja projektu rozpoczętego w 2015 roku, jako cyklu otwartych spotkań, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób naszej historii młodszym pokoleniom. W roku 2016 spotkania organizowane były pod kątem 70. rocznicy powrotu Polaków z Bośni. Tegoroczny projekt zakłada organizację otwartych spotkań ukazujących kulturowe i kulinarne bogactwo tradycji naszych przodków. Głównym celem projektu jest zapoznanie z obyczajami i zwyczajami oraz tradycjami a także utrwalenie pamięci o historii Bośniaków, ich tradycji, lokalnych zwyczajach, a także o mieszkańcach, którzy wnieśli ważny wkład w historię Bolesławca. W ramach projektu powstanie film dokumentalny o Stowarzyszeniu, nad którym pracę rozpoczął Szymon Wasylów z REDfilmproduction. Gościem pierwszego spotkania będzie  Kapela Herbutów koncertująca od ponad 28 lat. W repertuarze ma utwory ludowo – biesiadne, melodie bałkańskie oraz utwory własne, autorstwa Józefa Herbuta.

Skip to content