Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/effectbiuro/ftp/reemigranci/wp-content/plugins/gotmls/safe-load/wp-login.php) is not within the allowed path(s): (/home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl:/tmp:/var/tmp:/home/tgfx/.tmp:/home/tgfx/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/tgfx/domains/reemigrancizbosni.pl/public_html/wp-config.php on line 1
Kultura bez granic – odwiedziny w Zittau – Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół w Bolesławcu

Kultura bez granic – odwiedziny w Zittau

W sobotę, 1 października  uczestniczyliśmy w imprezie pod nazwą ‘Ceramika & Tekstylia – tradycyjne rzemiosło z regionu’. Impreza promująca tradycyjne rzemiosło powiązane z dziedzictwem kulturowym regionu odbyła się w pięknej Żytawie, w ramach wspólnego projektu ‘Kultura bez granic – renowacja amfiteatru w Parku Miejskim w Bolesławcu oraz sceny na wolnym powietrzu „Weinau” w Zittau’.
W ramach promocji Bolesławca na scenie zaprezentował się nasz Chór, a grała nam Kapela ZPiT ‘Bolesławiec’. Po oficjalnym występie zaprosiliśmy wszystkich do tańca. Był to bardzo miło i kulturalnie spędzony dzień.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Nadburmistrz Miasta Zittau Thomas Zenker i Andrzej Kuriata Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich Bolesławca. Stowarzyszenie Hartauer Kreative e.V. zaprezentowało, w oryginalnym pokazie mody, przemysł włókienniczy miasta Zittau w latach 1940 do 1990 roku. Bolesławiec promował bogatą ceramikę. Swoje wyroby prezentowały: Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz, Ceramika ARKADIA oraz Ceramika Artystyczną IRENA. Oprócz tradycyjnej ceramiki użytkowej mieszkańcy Zittau mogli podziwiać prace bolesławieckiej artystki Joanny Bruździńskiej, na co dzień tworzącej w pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC pod okiem Mateusza Grobelnego. Na wspólnym stoisku promocyjnym, atrakcje turystyczne swoich miast promowały punkty informacji turystycznej Bolesławca i Zittau.

‘Kultura bez granic – renowacja amfiteatru w Parku Miejskim w Bolesławcu oraz sceny na wolnym powietrzu „Weinau” w Zittau’ to wspólny projekt miast Bolesławiec i Zittau, którego celem jest m.in. wzmocnienie potencjału kulturalnego obszaru poprzez przebudowę amfiteatrów w Bolesławcu i Zittau, wzmocnienie współpracy transgranicznej partnerów w zakresie promocji kultury oraz integracja mieszkańców obu gmin.

Skip to content